terroryści

Ataki terrorystyczne

Terroryzm to jedno z największych zagrożeń we współczesnym świecie. Siatka terrorystów jest mocno rozwinięta, obecnie rekrutuje się nawet ochotników wykorzystując Internet. Wiele jednak z takich zamachów udaj się udaremnić. Często jednak mamy do czynienia z wielką tragedią, ponieważ najczęściej ataki terrorystyczne dotyczą miejsc publicznych, gdzie pojawia się wielka liczba przypadkowych i niewinnych obywateli. Niestety trudno się dzisiaj przed takim niebezpieczeństwem ustrzec. Ostatnia sytuacja, z jaką mieliśmy do czynienia miała miejsce w Kanadzie. Udało się zatrzymać groźnego terrorystę.
terrorystaW Kanadzie został zatrzymamy groźny terrorysta. Podejrzewa się go o odpowiedzialność za przygotowanie między innymi ataku terrorystycznego w Toronto. To jeden ze zwolenników organizacji dżihadystycznej, która kryje się pod nazwą Państwo Islamskie. Przygotowywał zamach w Toronto na konsulat amerykański. Mężczyzna ma nieco ponad trzydzieści lat i z pochodzenia jest Pakistańczykiem, jednak już od ponad dziesięciu lat mieszkał w Kanadzie. Zauważono jego nietypową aktywność w momencie, gdy wyjechał do Afryki Północnej. Całą akcją kierowała Straż Graniczna, a dokładnie funkcjonariusz, który znajdował się pod specjalną przykrywką. Pakistańczyk przyznał się do tego, iż brał udział w szkoleniu dla islamistów.
terrorystaOkazało się, że przygotowywane ataki były już dość dobrze zaplanowane. Atakiem miał być objęty nie tylko konsulat amerykański w Toronto, ale także sąsiednie budynki, by wyrządzić możliwie jak największe szkody. To niewątpliwie duży sukces funkcjonariuszy Straży Granicznej. Terrorysta obecnie znajduje się w areszcie, czeka na postawienie konkretnych zarzutów, prawdopodobnie czeka do też wydalenie do Pakistanu, ponieważ stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa Kanady. Niestety codziennie wiadomości podają nam doniesienia o atakach terrorystycznych. Dobrze, jeśli uda się je powstrzymać przed wyrządzeniem większych szkód, ponieważ jest to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli na całym świecie. Walka z terroryzmem to dzisiaj priorytet dla wielu państw.