energlowne-e9d9eaf83ff452bb953041f5a0db7650_fc748c

Czujesz zmęczenie w ciągu dnia? Zapewnij sobie zastrzyk energii!

Odnosisz czasem wrażenie, że pomimo tego, że się wyspałeś, zjadłeś śniadanie i wypiłeś kawę, to jednak czujesz się jak przemęczona kupka nieszczęścia? I to nie tylko w poniedziałek? Takie nagłe spadki energii to bardzo powszechne zjawisko, po prostu może zdarzyć się każdemu, a jedyne co nam pozostaje, to jakoś próbować to zwalczyć. Jak zatem poradzić sobie nawet z najbardziej sennym dniem? Oto kilka sposobów:

joga-fitness

  • Szybki prysznic – dosłownie szybki, 3 minutowy. Letnia lub chłodna woda i jakiś cytrusowy żel pod prysznic lub kawowy peeling to mieszkanka, która z pewnością postawi nas na nogi. Odświeżymy się, a uczucie senności zniknie.
  • Garść witamin – w takie senne dni, kiedy czujemy się beznadziejnie i jedyne o czym marzymy, to położyć się do łóżka, nie możemy zapomnieć, by dostarczyć naszemu organizmowi dawkę niezbędnych witamin i minerałów. Możemy zjeść świeże owoce lub warzywa albo zaopatrzyć się w witaminy w formie żelków. Są one pyszne, słodkie i działają cuda.
  • Więcej roślin – bardzo często uczucie zmęczenia i senność ma związek z zanieczyszczonym powietrzem w miejscu pracy. Możemy temu zapobiec, np. stawiając na biurku kilka niedużych roślin doniczkowych, które zapewnią odpowiednią filtrację powietrza.
  • Olejek cytrynowy – zawsze dobrze mieć go w swojej torbie. Jego zapach słynie z tego, że poprawia samopoczucie i pobudza organizm do działania. Kiedy czujemy się senni i zmęczeni, wystarczy, że posmarujemy nim skórę za uszami.
  • Wakacyjny research – planowanie wakacji może nam skutecznie poprawić nastrój. Przeglądanie ofert biur podróży podniesie znacznie nasz poziom motywacji i poprawi humor.
  • Joga – wystarczy, że znajdziemy kawałek wolnej przestrzeni i porozciągamy się trochę.

Zamiast faszerować organizm napojami energetycznymi lub 10 filiżanką kawy, warto zapoznać się z powyższą listą mniej inwazyjnych sposobów. Każdy z nich z pewnością da pożądane efekty i sprawi, że uczucie senności nas opuści, a przy okazji poprawi się nasze samopoczucie i nastrój. Poza tym sposoby te są zdrowe dla naszego organizmu. Pamiętajmy, że kofeina i inne substancje pobudzające w dużych ilościach mogą nam zaszkodzić.