rzucanie papierosów

Dlaczego się nie udaje rzucić palenia?

Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na rzucanie palenia. nie zawsze jednak wiemy, że cel musi być dość jasny i oczywiście musimy być sami przekonani do tego, by taką decyzję podjąć. Niektórzy bagatelizują ten pierwszy krok, a później okazuje się, że brakuje nam motywacji i już nawet na drugi dzień sięgamy po papierosa. Wtedy czujemy się jeszcze gorzej, a podjęcie kolejnej próby stanowi już dla nas poważny problem. Trzeba zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę i skutecznie przygotować się pod względem nastawienia, a wtedy sukces mamy gwarantowany.

Sposoby rzucania palenia

jak rzucić papierosyPrzede wszystkim rzucanie palenia jest procesem, którego nie można przyspieszać. Jeśli zastanawiamy się nad takim krokiem, to jest to oczywiście pozytywny objaw, ale niekoniecznie jest to nasz czas na podjęcie działań. Warto sobie wtedy na spokojnie usiąść i spisać wszystkie za i przeciw. Może się wtedy okazać, że jeszcze palenie jest dla nas taką przyjemnością, z jakiej nie jesteśmy w stanie zrezygnować, może nie widzimy zagrożeń, może jest to nasza jedyna szansa na odprężenie. W związku z tym rzeczywiście należy mieć to wszystko na uwadze i zdecydować się na takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe w takim momencie.

Podjęcie odpowiedniej decyzji

Dopiero wtedy, gdy sami będziemy przekonani, że chcemy to zrobić i taki jest nasz cel, można zdecydować się na wypalenie ostatniego papierosa i rzucanie palenia ma wtedy oczywiście znacznie większy sens. Należy zatem koniecznie zastanowić się nad swoją motywacją i powodami, dla których palenie chcemy rzucić. Nikt za nas tego tak naprawdę nie zrobi. Stosowanie tabletek, terapii czy plastrów nie jest tak ważne jak nasza wewnętrzna motywacja, więc właśnie na tym aspekcie należy się w głównej mierze skupić. Wtedy na pewno uda nam się osiągnąć dokładnie takie efekty, na jakich nam najbardziej zależy. Dzisiaj każdy może skutecznie rzucić palenie, trzeba się tylko nieco bardziej postarać. Powodów swoich porażek należy szukać oczywiście w sobie i pracować nad własną postawą, a osiągniemy sukces.