papieros

Rzuć papierosy – bądź cool!

Ogromna ilość osób uzależnionych od palenia papierosów ucieka myślami od tematu rzucenia ich. Powodem jest brak motywacji, pewności siebie oraz przekonanie, że przecież wszystko skończy się jak zwykle i po jednym lub maksymalnie dwóch dniach bez papierosa nałóg wróci z podwójną siłą. Oczywiście stanie się tak, jeśli jesteśmy tego pewni. Sekretem skutecznego rzucenia palenia jest podejście do sprawy, a nie szukanie boskiej metody rzucenia palenia. Czynnikiem, który może okazać się pomocny jest wsparcie oferowane przez najbliższe osoby, które będą służyć pomocną radą oraz sprawiać, że nasze nastawienie z minuty na minutę będzie coraz bardziej pozytywne.

Nawyk palenia

Należy zdać sobie sprawę z tego, że palenie papierosów nie przynosi absolutnie żadnych korzyści, a jedyne co potrafi zafudnować to nieuleczalne choroby układu oddechowego, jamy ustnej oraz prowadzić do zawału serca. Korzyści wynikające z zaprzestania wciągania szkodliwego dymu można zauważyć już kilka godzin po wypaleniu ostatniej fajki. Z racji tego, że organizm ludzki posiada świętną umiejętność regeneracji już po około 8 godzinach przywraca nasze tętno i ciśnienie krwi do normy. Kolejne dni to poprawa wydolności płuc i przywrócenie zmysłów smaku i węchu, które do tej pory były znacznie osłabione.

Szkodliwość papierosów

palenie papierosówSzybko można zauważyć również korzyści wizualne – cera zaczyna się poprawiać, włosy powoli odzyskują swój dawny blask, a opuszki palców i zęby nie będą robiły się jeszcze bardziej żółte niż do tej pory. W sytuacji, gdy kontrolowanie własnych myśli nie idzie tak jak powinno, a o asertywności nawet nie ma co wspominać pora pomyśleć o czymś co ułatwi rzucanie palenia, a w tym przypadku są to różnego rodzaju środki wspomagające rzucanie palenia. Gumy i plastry są wybierane najczęściej i nie bez powodu, ponieważ są najbardziej skuteczne. Dzięki zawartej w nich nikotynie ochota na papierosa znacznie się zmniejsza i problem głodu nikotynowego nie grozi tak, jak w przypadku rzucania „na sucho”.

Co po rzuceniu papierosów?

Każdy nałogowy palacz, który pożegnał ten zły nawyk może pochwalić się również tym, że jego portfel stał się znacznie grubszy. Suma jaką można zaoszczędzić miesięcznie to blisko 500zł, a rocznie lekko ponad 5 tysięcy złotych, a więc robi wrażenie! Skuteczne rzucanie palenia po wieloletnim stażu potrafi podnieść poczucie wartości oraz otrzymać aprobatę ze strony znajomych. Stając się taką osobą jesteśmy wzorem do naśladowania i zaczynamy być postrzegani jako osoby konsekwentne, silne psychicznie mające predyspozycje do samorealizacji. Każdy nowy dzień jest dobrym momentem na zmianę nawyków z tych złych na dobre i mimo, że trzeba włożyć w to wiele czasu i starania to naprawdę warto!