szczoteczka soniczna

Wszystko, co warto wiedzieć na temat szczoteczki sonicznej

Szczoteczka soniczna jest niejako nowością na polskim rynku. Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawę z jej istnienia, podczas gdy ci nieco już z nią zapoznani, nie odczuwają przekonania do jej codziennego stosowania. Nie mniej jednak, coraz większe zapotrzebowanie na tego typu artykuł składany przez konsumentów sprawia, że już niebawem staną się prawdziwym rywalem dla tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Jednak, czym tak naprawdę są? W czym różnią się od swoich klasycznych odpowiedniczek?

Szczoteczka soniczna – co to takiego?

Szczoteczki soniczne to nic innego jak szczoteczki elektryczne, których włosie poruszając się na boki, wykonuje ruchy wymiatające z płytki nazębnej. To, co różni je od modeli oscylacyjnych to ruchy, które w przypadku klasycznej odpowiedniczki wykonywane są w kółko, w ich przypadku natomiast na boki, co jest najbardziej rekomendowaną przez wielu stomatologów techniką prawidłowego mycia zębów. Wprawiając ją w ruch wykonuje 31.000 ruchów na minutę, idealnie czyszcząc uzębienie z zalegających bakterii, chroniąc je przed próchnicą, jak również przed ewentualnym powstawaniem podrażnień.

Szczoteczka soniczna nie jest szczoteczką ultradźwiękową

szczoteczka elektrycznaWiele osób dokonuje mylnego nazewnictwa i szczoteczki soniczne określa szczoteczkami ultradźwiękowymi. Jak się okazuje, różnica jest ogromna! Szczoteczka ultradźwiękowa emituje fale ultradźwiękowe, zabijające bakterie oraz rozbijające płytkę nazębną. Soniczne zaś czyszczą jamę ustną ruchami mechanicznymi. Mylne nazewnictwo obu tych modeli w dużej mierze uwarunkowane jest wytwarzaniem fal dźwiękowych, do których dochodzi w przypadku szczoteczek sonicznych.

Zalety szczoteczek sonicznych

Odkąd szczoteczki soniczne pojawiły się na rynku, zdążyły zaskarbić sympatię wielu osób. Do najważniejszych atutów ich korzystania należy zaliczyć łatwość obsługi, dzięki czemu z jej prawidłowym korzystaniem poradzi sobie nawet dziecko. Kolejną zaletą jest skuteczność mycia, bez ryzyka o występowanie podrażnień. Są ciche i bardziej przyjemne w obsłudze, co pozostaje sprawą dyskusyjną w przypadku zwykłych szczoteczek elektrycznych. Obecność akumulatorów litowo-jonowych przekłada się na dłuższe użytkowanie baterii, która zapewni nam bezawaryjne użytkowanie do trzech tygodni. Co ważne, ich innowacyjna technologia jest wrażliwa na zbyt mocne dociskanie do płytki nazębnej. W normalnych warunkach kończyłoby się to podrażnieniami lub krwawieniem z dziąseł. W tym przypadku szczoteczka przestaje działać, dając nam sygnał o nieprawidłowej technice mycia.