rzucanie palenia

Ile osób rzuca palenie każdego roku?

Co kilka minut na świecie ktoś traci życie przez swoją własną głupotę. Zamiast cieszyć się życiem i docenić wolimy je skracać odpalając to fajkę za fajką. Miesiąc, rok, kilka lat i zanim się obejrzymy człowiek pochłonięty nałogiem znika z powierzchni Ziemi. Jeśli jesteś palaczem to musisz przeczytać to do końca ponieważ mam nadzieję, że uda mi się na Ciebie wpłynąć. Rzucanie palenia to najlepsza rzecz jaką możemy zrobić dla samych siebie oraz innych ponieważ na paleniu papierosów nie da się skorzystać. Każdy powinien być świadomy tego, że nie ma z tego nic dobrego i jeśli zaliczasz się do grona palących „dla szpanu” to coś musi być z Tobą nie tak. Żółknięcie zębów, ciągły nieprzyjemny zapach, problemy z oddychaniem oraz sercem – to tylko kilka rzeczy, które powoduje palenie papierosów, a jest ich o wiele więcej. Na pewno znasz stwierdzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” prawda?

Dlaczego ludzie rzucają palenie?

palenie papierosówWarto się nad tym zastanowić, bo paląc i nie przejmując się zdrowiem pewnego dnia może być za późno i znajdziemy się na stole operacyjnym a lekarz nad nami będzie mówił, że szanse na przeżycie są coraz mniejsze z sekundy na sekundę. Cóż – idealny moment na zmianę jest właśnie teraz i jeśli zdaje Ci się, że będzie to łatwe to oczywiście jesteś w błędzie bo wyleczyć się z wieloletniego nałogu nie jest łatwo, ale warto! Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o skończeniu i ułożenie w głowie całego planu – wyznaczyć dzień od którego fajka już nie będzie w ustach, zaopatrzyć się w środki wspomagające rzucanie palenia jeśli to konieczne oraz zadbanie o wsparcie wśród swoich najbliższych. Zapobiegać trzeba również sytuacjom w których zwykle sięgaliśmy po papierosa i zdecydowanie ograniczyć alkohol i kawę. Jak wiadomo jedno i drugie kojarzy się z paleniem papierosów i potencjalnie jedno i drugie nie jest zdrowe, a co dopiero w połączeniu z papierosami.

Ile wytrzymasz dni bez nikotyny?

Podczas dni bez nikotyny konieczne jest spożywanie dużej ilości wody oraz spożywanie zdrowej żywności. Warzywa i owoce dostarczą niezbędnych witamin potrzebnych do procesu regeneracji, a wysiłek fizyczny który miejmy nadzieję będzie tym nowym zdrowym nawykiem pozwoli na dobre dotlenienie organizmu. Ciekawym sposobem jest ogłoszenie tego, że wychodzimy z nałogu dużej ilości osób tylko po to żeby później nie wyjść na osobę, która ma słomiany zapał i nie potrafi wytrwać w postanowieniach. Jeśli odniesiemy sukces będziemy podwójnie dumni, a znajomi będą patrzeć na nas z podziwem. Wszystko związane z rzuceniem palenia równa się z wielostronnymi korzyściami. A ty? Wytrwasz?