6

Child Alert wypróbowany

Do tragicznych wydarzeń doszło pod Szczecinem w ostatnim tygodniu. Mała dziewczynka, która miała zaledwie dziesięć lat została porwana w momencie, gdy wracała ze szkoły. To pierwsza taka sytuacja, w której wykorzystano system Child Alert, wykorzystywany w całej Europie. Takie rozwiązania pozwalają na szybkie dotarcie do zaginionego dziecka, zanim zostanie wywiezione za granicę. Akcja poszukiwania dziewczynki to wielki sukces polskiej i niemieckiej policji oraz najgorętsze informacje, z jakimi mieliśmy do czynienia, więc warto sprawi przyjrzeć się nieco bliżej.

porawnieDo porwań dzieci dochodzi na całym świecie. Liczy się w takim momencie bardzo szybka reakcja. Niestety w przeszłości często dochodziło do takich sytuacji, że dzieci były wywożone poza granice różnych krajów i ich odnalezienie okazało się niemożliwe. Teraz mieliśmy do czynienia z doskonałą współpracą międzynarodowej policji, dzięki czemu sprawcę udało się znaleźć już w ciągu doby. Mała Maja wracała ze szkoły do domu tak jak zawsze. W pewnym momencie zajechał jej drogę samochód z mężczyzną, który zaczął ją przywoływać, twierdząc, iż przysłał go ojciec dziewczynki i kazał zabrać na pizzę do innego miasta. Wreszcie dziewczynka została wciągnięta do auta i porwana.

Akcja poszukiwawcza

Rozpoczęła się wielka akcja poszukiwawcza. Okazało się, że samochód został zarejestrowany na jednym z pobliskich monitoringów, należącym do restauracji, spod której dziewczynka została uprowadzona. Polska policja współpracowała z policją niemiecką, a w sieci i w mediach wszędzie zostały opublikowane informacje dotyczące porwana. Wiele czynników złożyło się zatem na odnalezienie dziewczynki, jaka teraz jest już ze swoją rodziną. Wszystkie te elementy, jak podają wiadomości i najnowsze informacje to część standardów Child Alert, jaki po raz pierwszy został w naszym kraju wypróbowany i okazało się, że jest to bardzo skuteczne narzędzie do walki z takimi przestępcami. Warto więc koniecznie wziąć pod uwagę, jak sprawnie taka akcja przebiegła, a także zwrócić uwagę na to z jak wieloma niebezpieczeństwami na co dzień się spotykamy.