galaxy-s7-edge-krawedzie-1

Jaka osłona dla smartfonu najlepsza?

O tym, że smartfony nie są wytrzymałymi urządzeniami, wie każdy. Część z nas zapewne przekonała się o tym sama, w najgorszy możliwy sposób. Dlatego też tak ważne są odpowiednie metody dbania o smartfona. Oczywiście mowa tu także o zakupie dla niego odpowiedniej osłony na ekran. Wyświetlacz jest bowiem kluczową częścią takiego urządzenia, widzimy na nim wszystko, co przeglądamy i obsługujemy go dotykiem. Jest on też szczególnie podatny na uszkodzenia mechaniczne, bardziej, niż jakakolwiek inna część smartfonu. Dlatego też jego ochrona stanowi sprawę priorytetową. Nie jest to na szczęście sprawa ani trudna, ani szczególnie kosztowna.

Jaki typ osłony wybrać?

Podstawową formą ochrony ekranu naszego smartfona jest zakup szkła hartowanego. Jest to produkt bardzo popularny, niedrogi, zaś w sklepach bez trudu znajdziemy szkła hartowane dobrane krojem do konkretnych modeli smartfonów, dlatego też zakup takiej osłony nie stanowi żadnego problemu. Samo naklejenie takiego szkła na ekran też nie jest rzeczą trudną, zaś nawet po zakryciu nim wyświetlacza, w żaden sposób nie wpływa to na samą obsługę urządzenia za pomocą ekranu dotykowego.

folie_p

Innym typem osłony jest szkło hybrydowe, będące połączeniem szkła hartowanego z folią ochronną. Samą folię można również nabyć osobno jako osłonę na ekran, jednak nie jest to rekomendowane, z racji jej bardzo niskiej efektywności. Czym więc różni się takie specjalne szkło od zwykłego, hartowanego? O dziwo, dodanie do niego folii znacznie wzmocniło jego efektywność, dzięki czemu uzyskujemy najwyższą możliwą wytrzymałość mechaniczną dla naszego wyświetlacza. Problem jest z nim tylko jeden – jest ono zauważalnie bardziej podatne na zarysowania. Dlatego też nie rekomendujemy go ludziom, którzy mają tendencję do przenoszenia telefonu w tej samej torbie, w której nosimy klucze.

Który z nich jest zatem lepszym wyborem? Generalnie nasz smartfon będzie bezpieczniejszy ze szkłem hybrydowym, które jest elastyczniejsze, a przez to wytrzymalsze od hartowanego. Nie ma jednak sensu kupować szkieł od tanich, nierenomowanych producentów. Nie ochronią one naszego smartfona, więc nie ma sensu tracić na nie pieniędzy.