8

Ochrona dla nosorożca

Niezwykle smutne informacje dochodzą do nas z Kenii. Nie jest żadną nowością, że białe nosorożce są na wymarciu. Teraz jednak okazało się, że pozostał tylko jeden przedstawiciel tego gatunku. Ostatni biały nosorożec dostał całodobową ochronę wojskową. Cały czas nosorożca pilnują uzbrojeni strażnicy. Zwierzę przebywa w parku narodowym w Kenii. Wcześniej dla jego bezpieczeństwa, usunięto mu róg. Wszystko przez kłusowników, którzy polują na takie trofea i zabijają zwierzęta.

Na całym świecie żyje łącznie tylko pięciu samców białych nosorożców. Nosorożec z Kenii nosi imię Sudan i jest cały czas objęty ochroną przed kłusownikami, którzy zagrażają jego życiu. Obecnie nosorożec może pochwalić się wiekiem 43 lat, ale jak przewidują specjaliści, może dożyć nawet pięćdziesiątki. Zagrożeniem dla jego życia są jednak ludzie polujący na te wspaniałe zwierzęta.

wiadomościTowarzystwem dla tego nosorożca są jeszcze trzy samice. Takie stado to jedyna nadzieja na przetrwanie gatunku, stąd szczególna troska o życie nosorożca. Wielkim zagrożeniem dla tych zwierząt są ludzie, którzy polują na ich wspaniałe rogi. Mają one ogromną wartość na całym rynku. Dlatego często docierają do nas wiadomości o nielegalnych polowaniach, w których nosorożce po prostu giną. Warto więc wziąć to wszystko pod uwagę i zainteresować się losem zagrożonych zwierząt. Niestety tak drastyczne środki jak zbrojne pilnowanie nosorożca dowodzi tego, jak wielkim zagrożeniem dla zwierząt są właśnie ludzie.

Na razie nosorożce objęte są stałą ochroną. Mimo iż Sudan jest już pozbawiony rogów, to pracownicy parku nadal obawiają się o jego życie. Dlatego zastosowano takie środki ostrożności. Dzisiaj białe nosorożce stanowią gatunek zagrożony. Na całym świecie żyje jeszcze tylko kilka zwierząt z tego gatunku, więc widać dokładnie z jak trudną sytuacją mamy do czynienia w takim właśnie momencie. Warto także śledzić najnowsze informacje w tej sprawie i sprawdzać, jak nosorożec się miewa. To piękne zwierzęta, a niestety znajdują się w tak wielkim niebezpieczeństwie przez ludzką chciwość.