protest

Protesty górników

Na całym świecie w ostatnim czasie mają miejsce liczne protesty. Protestują ludzie we Francji, Hiszpanii, a także w Stanach Zjednoczonych. Powodem są oczywiście problemy gospodarcze i niekorzystne ustalenia, przez które cierpią zawsze ci obywatele, którzy znajdują się najniżej w hierarchii. Również w Polsce pojawiają się bardzo groźne sytuacje, które powodują wielkie straty dla całego budżetu. W ostatnim czasie problem stanowią chociażby protesty górników.
Niestety w naszym kraju prywatyzacje często związane są z różnymi kontrowersjami. Wiele osób przy takich restrukturyzacjach traci pracę. Podobnie ma być w przypadku górników. Likwidacja kopalni oznacza utratę pracy i nawet jeśli górnicy otrzymają spore rekompensaty, to jednak jest to tylko chwilowy zastrzyk gotówki. Gdzie później mają znaleźć pracę, by utrzymać rodzinę? Między innymi z takich powodów związki zawodowe decydują się na ogłoszenie protestów i strajków. W wyniku takiego sprzeciwu, górnicy po prostu przestają pracować i każdego dnia skarb państwa wiele na tym traci. W związku z tym powinno się dążyć oczywiście do szybkiego porozumienia. Nie jest to jednak łatwe, więc widzimy sytuację, która trwa już dość długo, a i tak nie ma obopólnej zgody co do zasad zamknięcia kopalni.

Protesty nauczycieli

demonstracjaW ostatnim czasie w Polsce protestują także nauczyciele. Tutaj także pojawia się wiele zmian, dąży się głównie do likwidacji Karty Nauczyciela, co spotyka się z wielkim oporem ze strony tej grupy zawodowej. Nasz kraj jednak nie jest wyjątkiem. Na całym świecie pojawiają się nowe protesty. W innych krajach europejskich czy w Stanach Zjednoczonych dochodzi do nich nawet znacznie częściej, gdyż ludzie swoje niezadowolenie mogą okazać bardzo szybko. Zapewne jeszcze nie raz wiadomości codzienne będą informować o kolejnych protestach i strajkach. Zazwyczaj ich największa kumulacja ma miejsce właśnie wiosną.
Protesty górników zdarzają się nie tylko w Polsce. Z takimi sprzeciwami można się spotkać na całym świecie, ważne jest to, że wciąż pracownicy są świadomi swoich praw i chcą walczyć o to, co im się należy, taką odwagę warto docenić, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.