1

Smartfony – innowacja telefoniczna

Na świecie nie brak innowacji, a dzisiejsze czasy są nimi wręcz przepełnione. Stały się one częścią technologicznego świata, dlatego gdy tylko coś nowego w nim powstaje, znaczy to, że jest to rzecz bardzo innowacyjna, wręcz modernistyczna. Za takie przedmioty uznaje się już od dawna smartfony. Dziś na dobre wykorzeniły już zwykłe i klasyczne telefony komórkowe, ponieważ oferują od nich znacznie więcej.

Smartfon stał się już wręcz podręcznym atrybutem, po który każdy sięga praktycznie bezustannie. Ludzie mają ten telefon cały czas przy sobie, dlatego zabierają go ze sobą do pracy, do szkoły, na spotkania towarzyskie czy na zakupy. Wszędzie, w każdym z tych miejsc, mają dzięki nowoczesnym smartfonom dostęp do sieci. Teoretycznie ten dostęp muszą sobie najpierw samodzielnie zapewnić, ale większość sieci komórkowych oferuje go już za niewielką opłatą. On zresztą przydaje się w tych najmniej spodziewanych sytuacjach i momentach. Nieraz jest tak, że nawet osoba poruszająca się po sklepie spożywczym nagle wyciąga z kieszeni swój telefon, by tylko połączyć go z siecią i sprawdzić, który ketchup ma najmniejsza zawartość cukru lub jakie przyprawy dodaje się do spaghetti bolognese. Telefony komórkowe typu smartfon stały się też narzędziami typowo biznesowymi. Wyposażone w inteligentne kalendarze czy terminarze, same potrafią planować dni swoich właścicieli. Pozwalają im na wprowadzanie danych odnośnie różnych spotkań, potem im o nich przypominając. Bez problemu te telefony łączy się również z pocztą mailową czy różnymi komunikatorami, by w każdej chwili móc je dogodnie wykorzystać.

Choć te niesamowicie nowoczesne smartfony wydają się być najlepszą odmianą telefonów komórkowych, eksperci uważają, że już za parę lat całkowicie znikną one z rynku. Dlaczego może tak się stać? Ponieważ niedługo przyjdzie czas na zupełnie inne telefony komórkowe, które już są projektowane. Świat musi po prostu się zmieniać, nawet jeśli niektóre z jego dotychczasowych rozwiązań dobrze się sprawdzają.