domena

Jak wybrać domenę?

Domena – dlaczego jej nazwa jest tak ważna? Od tej nazwy będzie dużo zależało, między innymi to jak ludzie będą ją postrzegać. Jak zatem wybrać dobrą domenę? Twoja domena jest środkiem tożsamości internetowej. Zapewne zadajesz sobie pytanie – co sprawia, że ​​jedna domena jest dobra, a inna zła? Chodzi tu przede wszystkim o jej nazwę. Dlatego jest bardzo ważne, aby wiedzieć, jakie rzeczy należy wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy, która będzie reprezentować Cię na całym świecie! Po pierwsze – wybierz odpowiednie przedłużenie domeny. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest .com. Przede wszystkim dlatego, że jest to pierwsze rozszerzenie, które ludzie będą wpisywać, szukając czegoś.

Twój wizerunek w internecie

adres wwwPo drugie, ponieważ jest to jedno z najstarszych rozszerzeń .com, co sugeruje dla odwiedzających i klientów twojej witryny, że Twój produkt/firma/usługa istnieje na rynku już od dłuższego czasu, dobrze działa i przetrwa w Internecie. Niestety jednak często jest bardzo trudne, by znaleźć jaką dobrą domenę na .com. Innym pomysłem, jeżeli na .com nie znajdzie się nic, bo by nam odpowiadało, może być .com.pl, .pl lub .info. Ale to dobry wybór w zasadzie tylko w określonych sytuacjach: nie wybierajmy nazwy na innej domenie, jeżeli na.com jest bardzo popularna – na pewno wszyscy i tak będą wchodzić na com i stracimy naprawdę wielu gości…Pamiętajmy, że nazwa domeny powinna być łatwa do zapamiętania i niezbyt długa lub zbyt skomplikowana, bo potencjalny zainteresowany może jej po prostu nie spamiętać, albo mieć kłopot z poprawnym jej wklepaniem i przez to zrezygnować z wejścia na nasza stronę. Nazwa nie powinna drażnić internautów, wywoływać złych skojarzeń, nie powinna nikogo urażać – to chyba jasne.

Odpowiednia strona www

Jeżeli nasza strona jest także przeznaczona dla klientów spoza Polski, powinniśmy jednak wybrać to .com, bo pl może nie być dobrym pomysłem. Jednak jeżeli działamy i działać będziemy tylko na lokalnym rynku, to możemy tez pomyśleć nad .pl lub .com.pl. Prawda jest taka, że im krótsza nazwa domeny, tym lepiej. Mimo że niektórzy operatorzy pozwalają zarejestrować nazwę, która ma nawet 63 znaki, trzeba pamiętać, że nazwa domeny powinna być łatwa do zapamiętania i możliwa do szybkiego i łatwego wystukania na klawiaturze. Spróbuj zarejestrować najkrótszą nazwę swojej firmy i tak nazwać domenę dla klientów i odwiedzających, a będzie wszystko łatwo można skojarzyć. Ważne jest to, by nie łamać sobie języka podczas wymawiania nazwy – lepiej decydujmy się na proste nazwy i te, które łatwiej wymówić.