rodzaje-papierosow

Idealny moment na rzucanie palenia?

Często myślimy o tym, by rzucić swój nałóg, a jednak mimo tego dalej w nim tkwimy. Teoretycznie chcielibyśmy odstawić papierosy, ale ciągle uznajemy, że dziś nie damy rady, bo czeka nas dużo pracy, a jutro będziemy mieć stresujący dzień, więc papieros pomoże nam się uspokoić. Tym sposobem tracimy mnóstwo czasu na takie bezsensowne myślenie, a moglibyśmy już podczas niego rzucić swoje palenie. Kiedy więc jest ten idealny moment na zerwanie z nałogiem?

Noworoczne postanowienia

niezdrowe-palenieNie mamy co się oszukiwać, bo tak naprawdę nie ma w ogóle takiego momentu. Zwykle tłumaczymy swój nałóg tym, że prowadzimy stresujący tryb życia, a aktualnie mamy tyle pracy, że nie przetrwamy jej bez papierosa. Kłamiemy sobie prosto w oczy, że gdy tylko skończy się ten okropny okres, to już na pewno zdecydujemy się na rzucanie palenia. Niestety, potem okazuje się, że nasz szef dał nam jeszcze cięższe zlecenie, partner musi wyjechać za granicę, a dziecko zaczyna mieć problemy w szkole, dlatego kolejny raz próbujemy jakoś to wszystko odreagować. Tak samo tłumaczą się przed sobą alkoholicy, a my, będąc palaczami, również jesteśmy tak samo osobami uzależnionymi.

Życie bez papierosów

Nie wyobrażamy sobie tego, jak mogłoby wyglądać nasze życie bez papierosa, skoro dotychczas bez przerwy po niego sięgaliśmy. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę w każdej chwili możemy z tym skończyć, a wszystko zależy od naszej woli, która jest wolna. Sami decydujemy o swoim losie i o tym, co robimy ze swoim życiem, więc tylko my możemy nim kierować. A jeśli marzymy o tym, by rzucanie palenia było dla nas proste, sprawmy, by takie właśnie się stało. Przestańmy żyć tak, jak nakazują nam papierosy.

Prawdopodobnie spodziewaliśmy się zupełnie innej odpowiedzi, bo sądziliśmy, że rzucanie palenia nie musi być aż tak trudne. Niestety, ale wychodzenie z jakiegokolwiek nałogu zawsze jest ciężkie, dlatego tą drogę trzeba przejść z silną motywację. Zyskujmy ją od osób najbliższych, które mogą nam zapewnić pełne wsparcie. To właśnie z ich pomocą na pewno wkrótce pokonamy szkodliwy nałóg.